Kuzey Ormanları’nın Bolu Göynük ilçesi Boyacılar köyü mevkiinde, henüz belirlenemeyen bir sebepten örtü yangını çıktı. Yangın yurttaşlar ve OBM ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.
![](https://kuzeyormanlariarastirma.org/wp-content/uploads/2023/11/20231111aw074719-3.jpg)
İHA’da yer alan habere göre, akşam saatlerinde çıkan yangını fark eden köydeki vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 3 adet arazöz sevk edildi. Arazözler bölgeye gelene kadar vatandaşlar örtü yangının orman yangınına dönüşmemesi için alevlere müdahale etti. Yangın bölgesine arazözlerin de gelmesiyle alevler kısa sürede kontrol altına alındı.